Joomlista

Recenze e-shopového systému Atomer

atomer

Každý měsíc postavím několik e-shopů. Vzhledem k mé orientaci na CMS Joomla! využívám výhradě Virtuemart.
Abych si rozšířil obzory, mrkl jsem se na systém Atomer a níže Vám přináším výsledky mého testování.

Úvodem k Atomer


1 2 

←↑ Frontend E-shopu

Atomer je modulární pronajímatelný ecomerce systém fungující na kreditním principu. Výši měsíčních poplatků si tak určíte sami tím, co budete využívat.

Mezi hlavní přednosti eshopu Atomer patří velmi rychlé zřízení, provoz na vlastní doméně, emailové a SMS notifikace, věrnostní program, mailing list, zaznamenávání výsledků vyhledávání, jazykové mutace a třídění zákazníků do skupin.

Atomer obsahuje vše, co má správný e-shop mít. Nebudete tak mít problém s exportem do účetních programů (podporována je Pohoda a Money S3 a Money S4). Online platby jsou realizovány prostředníctvím Gopay a Pay U, Gp webpay, PayPal a Trustcard. V rámci administrativního rozhraní je možné generovat faktury.
Za zmínku rovněž stojí provázanost dopravy a platby.

Jako největší slabinu vidím nepříliš zdařilý design administračního rozhraní. To se však nedá říct o uživatelské části, ta je naopak velmi zdařilá a působí profesionálním dojmem.

Jdeme na to


Hned při registraci mě zarazilo, že se zadané heslo nepřepisuje na hvězdičky. Když mi pak přišlo do mailu, vyvolalo to ve mně otázku po bezpečnosti mých přístupových údajů, které putují nezabezpečenými kanály.

Registrace je velmi rychlá a uživatele neotravuje zbytečnými dotazy.
Hned na začátku si můžete vybrat template pro Váš nový e-shop. Ty jsou skutečně hezké, ale trochu nešikovné je, že tlačítko pro registraci je nad výběrem template a tak jsem tento krok nechtěně přeskočil
To ale není žádná překážka. Po přihlášení do administrace si můžete vybrat šablonu jinou.

Mnohem víc mi vadí tykání v systémových hláškách. V business sféře, kam ecomerce patří, se to nenosí.

Administrace e-shopu


templateNa výběr je ze tří hlavních šablon, které se dále větví na barevné varianty. Šablonu na míru si můžete nechat vyrobit od tvůrců Atomer.

Administrace je většinou v češtině (občas narazíte na slovenštinu), je vcelku přehledná a po vzhledové stránce si v ní můžete nastavit logo a header banner.

Samozřejmostí je více administrátorských účtů a jako milý bonus je podrobné logování všech aktivit v administračním rozhraní.

Export z eshopu do účetních systémů probíhá dvěma způsoby:
a. Exportovat můžete přímo objednávky z eshopu
b. Atomer má i vlastní online fakturační systém, kterě slouží k plnohodnotnému fakturování. Z něj je rovněž možný export do účetních systémů, viz. http://www.help.atomer.com/e-shop/objednavky/fakturacny-system/
3. Pak je tu ještě možnost synchronizace eshopu se skladovým hospodářstvím.

Zboží a kategorie


ato-zProgramátoři se zjevně zaměřili na využití ajaxu, a tak můžete využívat jeho přednosti při přesunu položek – drag and drop nebo uploadu obrázků.
Jako velké plus vidím možnost základní editace z výpisu zboží. Stačí dvojklik na požadované pole a můžete editovat.
U každého zboží je možné zadat vlastní titulek, popisky a klíčová slova a vyzbrojit se tak do poziční bitvy ve vyhledávačích.

Mailing list


Probereme v bodech:
  • třídění uživatelů do adresářů
  • možnost volby při rozesílání mailů dle data registrace nebo adresáře
  • jednoduchý wisiwig editor
  • možnost připojení přílohy

Jazykové mutace


Přeložit můžete celý web a všechna systémová hlášení.
Efektivita práce s překlady je však, dle mého mínění, nízká. Fráze nejsou nijak roztříděné a nedá se v nich vyhledávat. Další problém je, že systém nemá předdefinované ani elementární slova. Musíte tak otrocky překládat naprosto vše, vč. slov jako „přihlásit“ nebo „hledat“.

Atomy


ato-aPod pojmen „Atomy“ je skryta modularita systému a i samotný název tohoto řešení.
Atomy = moduly a z těch si vyskládáte svůj e-shop. Výhodou je možnost zakoupení atomu např. pouze na jeden měsíc. Kupujete pouze když potřebujete. Jako mínus vidím fakt, že v seznamu atomů není žádná nápověda a pokud to není z názvu jasné, jste odkázáni na komunikaci s technickou podporou.

Technická podpora


Po zaslání dotazu na technickou podporu mi dorazila odpověd za 80 minut, z tohoto hlediska jí tedy není co vytknout.

Atomer hodnotím jako dobře použitelné řešení za přijatelné peníze a mé největší výtky se týkají vzhledu administrace .


A jak vnímáte Atomer vy? Máte s ním nějaké zkušenosti?