Joomlista
Aktuálně z internetu

Web s životností 3 hodiny

středa, 13 březen 2013 20:44
Published in Aktuálně z internetu
Musím se s vámi podělit o zajímavou příhodu. Včera se mi podařilo zakoupit doménu konklave.cz, byla volná a vzhledem ke společenskému významu jsem ji zakoupil. 
Během dnešního dne jsem na ní vystavil jednoduchý web, který streamoval online přenosy z Vatikánu, převážně záběry na pověstný komín, dále zde pak byly výstupy z twitteru - @news_va_en a #konklave.
Myslím, že se mi vše podařilo dobře zrealizovat. Už dopředu jsem však počítal s tím, že web s online informacemi o konkláve může mít krátkou životnost. Tak se opravdu i stalo, k mému údivu za 3 hodiny od spuštění webu.

Dá se tak říct, že jsem strávil na projektu více času, než byl spuštěný, o nějakém uživatelském vytížení se už nedá snad ani hovořit :).
Tak třeba příště se mi podaří konkláve podchytit rychleji, když už mám tu doménu :).

papez

csV duchu myšlenky, že slovo reklama se skládá z předpony "re", tedy opakovaně, a klamat, postavila Česká spořitelna kampaň s paní Lenkou Veselou a Tomášem Fialou. To je ta fešanda a kravaťák, co si umí se vším poradit (včetně výcviku čivavy).

Nenapadá mě jiný důvod než, že si marketingové oddělení České spořitelny myslí, že u nich nepracuje žádná pěkná žena která by u nás budila pocit důvěry, a bankéř s vizáží průměrného trotla se musí hledat mezi francouzskými herci.

Komerční banka opět boduje

úterý, 19 červen 2012 07:41
Published in Aktuálně z internetu
kb-bojs

Komerční banka nám 17.6. spustila nové internetové bankovnictví. Vše se odehrálo tak nějak v tichosti, žádné radostné maily nepřišly, dokonce ani do záplavy dopisů nevložili veselý letáček se třemi chlapíky (možná to jsou odrostlí bratři v triku).
Ono se ale není čemu divit, zatím je jejich práce velkým propadákem a přihlásit se během posledních 3 dnů na internet banking je takřka nemožné a povede se hrstce vyvolených (já to tedy nejsem). Ostatním se, po dlouhém načítání, ukáže pouze lítostivé okno, že se tam chce podívat prostě příliš mnoho zvědavců.

Tak kolik času KB ještě potřebuje, a není rychlejší změnit banku, než načíst jejich site?

kb
Kdybych provozoval anketu o titul "lhář měsíce", zřejmě by na první místo kandidovalo Active 24. Několik dní zpět byl web přeplněný k prasknutí v očekávání akce, která by neměla v naší kotlině obdoby - CZ doména za 15 Kč.  

Active 24 upletlo z hovna bič a ještě s ním švihlo, bohužel přes vlastní záda.

Celá jejich kampaň začala poněkud "smrdět", když  se 13.3.2012, dva dny před jejím zahájením, objevily dodatečně doplněné doplněné podmínky.

Search, plus Your World

středa, 11 leden 2012 14:19
Published in Aktuálně z internetu
Google představil 9.1.2012 příjemně zpracované video o implementaci Google+ do vyhledávání. Trochu se ale bojím toho, aby Google+ ve vyhledávači nepřebilo kvalitu vyhledávání..
Co si o tom myslíte Vy?

la-redouteVelké pozdvižení vyvolala francouzská modní společnost La redoute. Na fotografii dětských triček si díky lupě, která se u fotografií zobrazuje, můžete detailně prohlédnout nejenom děti, ale i nahého muže, který se za nimi prochází - viz. http://www.laredoute.com/products/boys-short-sleeved-printed-cotton-t-shirt/687212/324254502.aspx.

Společnost se již 4.1.2012 omluvila a slíbila, že fotografii upraví, zatím se však nic nestalo. 

La redoute nám ukázala, jakým způsobem by se dětské oblečení prodávat nemělo. Možná je však celý skandál vyvolaný úmyslně. Média se ochotně a zdarma postarala o propagaci této společnosti. 

Jak jsem našel chybu ve Forbesu

čtvrtek, 05 leden 2012 19:56
Published in Aktuálně z internetu
prosinecPokud jste někdo četl Forbes 12/2011, tak u shrnutí cloudových úložisť, v článku od Daniela Dočekala, je na straně 87 chyba. Ve shrnující tabulce je chybně uvedeno, že Sugarsync nenabízí žádný prostor zdarma.

Ve skutečnosti Sugarsync nabízí 5 GB prostoru zdarma při základní registraci + další prostor zdarma za doporučení ostatním uživatelům k registraci - viz.  https://www.sugarsync.com/referral?rf=est5n5arjigo9  a https://www.sugarsync.com/products/sync_pricing.html - bílý rámeček nad modrými "bublinami".
5GB prostoru zdarma není žádná novinka, psal jsem o tom již 14.12. 2010 v článku Sugar sync alias data na mráčku.

Z radosti nad tímto nálezem jsem napsal mail do redakce Forbesu, tak jestli mi odpoví, podělím se tu s Vámi :).

edit 11.1.2011: je tu odpověď :)

Lidl a tablety

neděle, 01 leden 2012 10:32
Published in Aktuálně z internetu
tabletMultimediální tablet z Lidlu? Když mi někdo vysvětlí, co je na něm multimediální, budu o tom uvažovat :-D.
Příště nám třeba řeknou, co tyhle tablety léčí :).
 
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/index_22105.htm 

FBI uzavřela poker herní servery

neděle, 17 duben 2011 09:27
Published in Aktuálně z internetu
banner7FBI uzavřela  servery http://fulltiltpoker.com,
http://www.pokerstars.com,
http://ub.com
http://www.absolutepoker.com.
Na twitteru se objevují nářky dotčených hráčů, kterým reálně hrozí, že o své peníze na herních účtech příjdou.

Nový facebook bug?

sobota, 15 květen 2010 09:45
Published in Aktuálně z internetu
facebook-iconMinulý týden, konkrétně 18.6.2010, jsem se několik desítek minut marně pokoušel vygenerovat na http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like like it kód. Vše jsem pečlivě vyplnil, zvolil "Get Code" a ouha, zobrazil se mi zvláštní patvar, který je skutečně nepoužitelný.

Gmail kontroluje přílohu

pátek, 07 květen 2010 10:37
Published in Aktuálně z internetu
google-mailGoogle mail, a to i provozovaný na vlastní doméně (google apps) disponují funkcí kontrolující přílohu ve Vašem e-mailu. V praxi to funguje tak, že když do těla e-mailu napíšete slovo "příloze", algoritmus Gmailu překontroluje, zda-li je příloha přítomná. Pokud tomu tak není, zobrazí se okno s informací, které vás na tuto skutečnost upozorní - viz má "příloha" :).